ÇatıBOR - ISI, SES ve YANGIN YALITIMI15 Temmuz 2014, Salı

ÇatıBOR; ısı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda yapar.

ÇatıBOR; tamamen doğaldır, kimyasal bir bileşik ihtiva etmediği için çoğu yalıtım malzemesi gibi kanserojen değildir..Zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz.Böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez.Küf tutmaz.

Selüloz ve Bor'un birleşimi ile üretilen ÇatıBOR; ısı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda yapar. Selüloz esaslı malzemelerden elde edilen, içerisinde bor bileşenleri barındıran, ısı, ses ve yangın izolasyon malzemesidir. ÇatıBOR, direk selülozdan üretilebildiği gibi geri dönüştürülmüş kağıt kullanılarak da üretilebilmektedir. Nefes alan ve doğal bir yapısı vardır. Atık kağıtların toplanarak bor madeni ile özel işlemler kullanılarak işlenmesinden elde edilen ÇatıBOR, özel püskürtme makineleri sayesinde her türlü yüzeylere rahatça uygulanabilme özelliğine sahiptir.

ÇatıBOR; tamamen doğaldır, kimyasal bir bileşik ihtiva etmediği için çoğu yalıtım malzemesi gibi kanserojen değildir. Zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez. Küf tutmaz.

ÇatıBOR istenilen kalınlıkta uygulanabilir. Her yüzeyde istenilen kalınlıkta istenilen yoğunlukta uygulama yapma imkanına sahiptir. Uygulamanın ekyersiz olması, her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller. ÇatıBOR tamamen çevre dostudur.Ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde kullanılır. Cami, konser salonları, toplantı odaları, okullar, fabrikalar, atölyeler ve diğer halka açık mekanlar, aynı zamanda kayıt stüdyoları gibi üst düzeyde ses yalıtımı gerektiren mekanlarda uygulanır. İçerdiği borun kaynama noktasının yüksek olması itibariyle yangın yalıtımı maksadıyla tüm dünyanın üzerinde durduğu bir malzemedir. DIN 4102 normlarına göre "Yanmaz Malzemeler" olan B sınıfındadır. Elektriğe karşı dayanaklıdır. 

Bu haber toplam 7705 defa okundu.